Program začal už v pátek, vrcholem bylo vystoupení slovenské kapely No Name. Středobodem Valdštejnských slavností se opět stalo náměstí T. G. Masaryka, ale zajímavý program proběhl i na dalších frýdlantských místech. Zahrada Špitálku se proměnila v alchymistickou a řemeslnou dílnu, kde si mohli pokusy i řemesla vyzkoušet malí i velcí. V sobotu se uskutečnila návštěvníky oblíbená snídaně s vévodou na nádvoří hradu a zámku Frýdlant, tamtéž i večerní program s divadlem a ze zámku se pak vydal na náměstí v sobotu v noci legendární pochodňový průvod. V městském parku už od pátku nocovali a přebývali vojáci a vojenské ležení doplnil i lazaret a lazebna.

Kostel Nalezení sv. Kříže nabízí komentované prohlídky, hudební vystoupení a v neděli slavností mši a před kostelem vznikla zóna pro děti s historickým kolotočem, kuličkovou dráhou a dětskou střelnicí. Velké lákadlo pro návštěvníky představuje už tradičně rekonstrukce historické bitvy, která se uskuteční na louce za restaurací Na Rozcestí v neděli odpoledne.

Zdroj: Město Frýdlant

Během slavností je pro návštěvníky otevřeno také Turistické informační centrum v přízemí radnice a Městské muzeum v budově radnice. Nádvoří radnice se proměnilo v dětskou a klidovou zónu.

O pohodlí návštěvníků co se týče jídla, pití a stánkového prodeje se stará desítky trhovců nejen na náměstí, ale i v přilehlých ulicích a v městském parku. Bohatou nabídku jídla a pití doplňují nejen regionální produkty.

Jarní Rallye mělo zastávku v Liberci.
OBRAZEM: Poklady veteránismu. Jarní Rallye mělo zastávku v Liberci