Na akci, která je součástí projektu Hřbitovy 2009, finančně přispěje i město. Podle tiskového mluvčí libereckého magistrátu Martina Korycha bude na vykácení stromořadí použita zhruba třetina z 1,5 milionu korun, které město v posledních letech poskytuje technickým službám ve formě dotace právě na nezbytné úpravy libereckých hřbitovů.

„Od brány hřbitova vede cesta, která nebyla odvodněná. Hromadící se voda stromy bohužel poškodila natolik, že je budeme muset vykácet. Zároveň ale upravíme cestu tak, aby k něčemu podobnému v budoucnosti již nedocházelo,“ dodal mluvčí Technických služeb města Liberce Michal Buzek.

Vykácení šestnácti stromů tvořících stromořadí na hřbitově v Horním Růžodole nebude jedinou akcí v rámci projektu Hřbitovy 2009. Další prostředky z celkem 1,5 milionu korun si vyžádá oprava topení na hřbitově ve Vratislavicích nebo dokončení hřbitovní zdi v Ruprechticích. Z této částky bude také financováno zajištění generálního dušičkového úklidu či dalších drobných oprav a údržbových prací na všech libereckých hřbitovech v tomto roce.