Necelou hodinu barvitě popisoval ředitel Městské policie Liberec Ladislav Krajčík zastupitelům v Hrádku nad Nisou přednosti a možnosti libereckých strážníků. Nebylo mu to nic platné. Své strážníky za ty krajské, liberecké, vyměnit Hrádek nechce.

„V budoucnu nebudou mít města peníze na to, aby si udržela své strážníky. My hledáme model, který by nám umožňoval se o náklady na policii podělit,” vysvětlil Ladislav Krajčík.

Liberecká policie má techniku i možnosti, o jakých se Hrádku ani nezdá. Pokud by část lidí i s vybavením půjčovala do Hrádku, musel by Hrádek Liberci na strážníky přispívat a krajské město by na nich něco ušetřilo. Jenže podmínkou takové spolupráce je, že by Hrádek svou městskou policii zcela zrušil. A právě ztráta vlastních strážníků, kteří ale důvěrně znají město, zastupitele Hrádku vyděsila.

„Libereckou policii řídí primátorka, tu naši starosta. Když se u nás strážníci zruší, pak policistům v Hrádku bude velet liberecká primátorka?” ptal se místostarosta Josef Horinka (Hrádek potřebuje změny!). Podobně mluvili další.

„Mně to přijde, že máme zlikvidovat naši policii, abychom pomohli zachránit jinou,” protestovali s tím, že vybudování policie v Hrádku už stálo město dost peněz. Nakonec se shodli na tom, že má starosta Martin Půta dohodnout využití jen některých služeb libereckých kolegů, třeba tísňové a senior linky nebo systému školení.