Návštěvníci se letos mohou těšit na vystoupení dětí z hrádeckých mateřinek, své umění předvedou Hasíci – členové kroužku malých hasičů, pro děti je připravená pohádka v podání Loutkového souboru Klubíčko Cvikov a taneční workshop Báry Podlipné (vedoucí taneční skupiny Mix dance). Hudební program zajistí kapely Trajekt, Vende Ballini, Hodiny a Cover Power. Po celé odpoledne mohou děti využít skákací hrad, tvořivé dílničky nebo sportovně-naučné aktivity připravené ve spolupráci s DDM Drak.

Lidé budou moci opět nakupovat ve stánku s rukodělnými výrobky, které připravili pro benefici dobrovolníci. Výtěžek z prodeje putuje na sbírkové konto, stejně, jako peníze, které se vyberou u vchodu na dobrovolném vstupném.

11. Benefiční koncert pro Ostrov života proběhne na Hasičské louce v Hrádku nad Nisou v sobotu 2. července od 14 hodin.

close Benefiční koncert Ostrova života se letos koná pojedenácté. info Zdroj: Roman Sedláček zoom_in

„Během uplynulých deseti ročníků jsme se opakovaně přesvědčili, že je mezi námi spousta lidí, kterým není lhostejný osud ostatních. Spolek Ostrov života od samého začátku funguje především díky dobrovolníkům a příznivcům z řad veřejnosti. Bez nich by naše činnost nebyla možná. Koncert je každoročně stěžejní akcí spolku a zároveň poděkováním všem, kdo nás podporují,“ dodala za pořadatele Věra Baumgartnerová.

Cílem občanského sdružení Hrádek nad Nisou – Ostrov života je získávání finančních prostředků, díky kterým může sdružení poskytnout vážně a dlouhodobě nemocným občanům z města a okolí pomoc dle jejich konkrétních potřeb. Tuto pomoc realizuje ve spolupráci s místními lékaři, kteří se denně ve svých ordinacích s těmito pacienty setkávají.