„Dva roky čekáme na to, až Hrádecké rockové léto oslaví osmnáctiny. Po dva roky festival nebyl kvůli covidu, dvakrát jsme ho proto zrušili, tak letos se snad už podaří. Posunuli jsme termín, bude více do rockova a povedlo se nám získat zahraniční hvězdu,“ popsal za organizátory Vít Štrupl.

close info Zdroj: Deník zoom_in V uplynulých ročnících v Hrádku vystoupili zejména domácí interpreti, letos se organizátoři rozhodli zkusit sáhnout do zahraničí a povedlo se. „Waltari jsou v Čechách poměrně oblíbení, máme z toho, že se to povedlo, radost. Nebylo ani příliš složité je získat, dohodli jsme se asi před dvěma měsíci,“ popsal Štrupl.

O něco náročnější bude příprava na příjezd a vystoupení kapely. Na rozdíl od českých interpretů totiž finští rockeři přijedou na lehko a nepřivezou si vůbec nic. „Budeme shánět třeba hudební nástroje. Normálně například bicí a kytary si kapely vozí, tady v tom případě ne, tak že je to na nás. Tak doufáme, že to dopadne dobře a také, že přijde hodně lidí, když už jsme se vydali touto cestou,“ podotýká Vít Štrupl.

Cena vstupného se na Hrádecké rockové léto měnit kvůli účinkování zahraničních hostů měnit nebude. „Náklady se stejně vrátí málokdy. Rostou a rostly už před covidem. Všechno bylo napjaté, někteří umělci se domlouvali i rok nebo rok a půl dopředu a někteří už nevědí, kam až s cenou zajít. Tedy ceny dlouhodobě na straně honorářů šly nahoru, ale teď začaly růst i ceny na straně zázemí. Třeba jen ceny mobilních záchodů,“ doplnil organizátor.

Kromě Waltari vystoupí i třeba Krausberry, Dark Gamballe, Deathward, což jsou kapely, které zřejmě letos dosáhnou na ocenění Anděl a jsou velmi vysoko v žebříčku hodnocení posluchačů Evropy 2. „Tak mám radost, že se nám je podařilo chytit ve správný okamžik,“ dodal pořadatel.