"Minulý týden jsme to všichni jasně viděli. Prezident Miloš Zeman, vláda Andreje Babiše, komunisté a SPD dlouhodobě směřují naši zemi do područí Ruska. Vraždí tu ruští agenti a náš prezident mlčí. Rádoby rázné kroky vlády nesmí zakrýt její odpovědnost za současnou situaci a dlouhodobě toxickou politiku. Už je to za hranou únosnosti!" zdůrazňuje ve svém prohlášení občanská iniciativa Milion chvilek pro demokracii. Ta svolává na čtvrteční 18. hodinu demonstraci v duchu hesla: Hrad za hranou, republika v ohrožení!

"Sejdeme na Václavském náměstí a v dalších městech po celé České republice a budeme požadovat konec prezidenta Zemana. To je jediná šance, jak se naše země může včas vyhrabat ze současného marasmu. Vyzýváme všechny občany České republiky, aby se k protestu připojili ve svých obcích," dodávají organizátoři.

A podle mapy zapojených míst se bude demonstrovat také v Libereckém kraji, mimo jiné i na Riegrově náměstí v Semilech, před bazilikou v Hejnicích či v Kryštofově Údolí. Kolik ještě zbývá času do vypršení druhého prezidentského mandátu Miloše Zemana, můžete zjistit na www.zemancountdown.cz.