Výjimku budou mít pouze hotelové restaurace pro hotelové hosty a svatební a smuteční hostiny. Zavřít musí všechny hudební, taneční, herní a další společenské kluby a diskotéky.

Nevíme, co si můžeme dovolit, říkají liberečtí provozovatelé restaurací a barů. „Je to velký zmatek a nepřipravenost vlády. Respektuji to, že jsou lidé nemocní a umírají, ale opatření vlády mohou být pro nás likvidační. Celý letošní rok je pro nás kritický. Na jaře jsme se zadlužili s tím, že jsme předpokládali, že podzim bude lepší a doženeme ztráty. Teď ale budu rád, když zaplatíme to, co musíme,“ řekl Deníku Roman Dobeš, který provozuje oblíbené Stereo café v dolním centru Liberce. „Jsme na situaci relativně připravení, i když pořádně nevíme, co nás čeká. Včera jsme naposledy měli otevřené výdejní okénko. Co bude v dalších dnech, zatím nevíme,“ dodal Dobeš.

Na take-away režim, kdy si lidé jídlo berou s sebou nebo si ho nechají dovézt kurýrní službou, spoléhají také ve vegetariánské restauraci Ánanda. „Na jaře jsme si ten systém fungování vyzkoušeli a od středy na něj opět najedeme. I tak jsme ale asi na deseti procentech normálních tržeb. Pokles je to dramatický. Ztrátu vytváří také fixní náklady, které musíme platit. Chybějící peníze tak dávám ze svého,“ sdělil majitel Karel Schreiber. Dodal, že další významnou ztrátou jsou čerstvé suroviny s krátkou dobou trvanlivosti. „Musíme je vyhazovat nebo prodávat za sníženou cenu zaměstnancům. Zároveň musíme menší poptávce přizpůsobit počet lidí, kteří tu teď budou pracovat,“ vysvětlil Schreiber.

Restaurace budou zavřené na skoro tři týdny

Nejbližší datum, ke kterému hospodští vzhlíží, je 3. listopadu. „Ale tomu nevěřím, určitě to zase prodlouží,“ zamračila se majitelka železnobrodské restaurace Za cukrárnou Iva Kozlovská. Včera si se štamgasty užila poslední večer před nejistými týdny. „Do večera, tedy do nařízené 20. hodiny, jsme tady měli veselo. Věrní dorazili, aby nám pomohli dopít pivo a podpořit nás nějakou korunou,“ dodala Kozlovská.

Veselo bylo do večerních hodin i v areálu pivovaru Volt na břehu jablonecké přehrady. Kvůli tomu, aby vyprodala pivo, připravila restaurace množstevní slevy. „Na jaře to bylo ošklivé, přicházeli jsme měsíčně cirka o třicet tisíc korun čistého. Ale alespoň jsme dostali nějaké kompenzace, o těch zatím teď není rozhodnuto,“ poznamenal provozovatel Jaroslav Šída.

Katastrofa. To je zřejmě nejfrekventovanější slovo, které vedle jadrných výrazů používají v těchto dnech provozovatelé restaurací. „Už na jaře to bylo zlé, museli jsme se uskromnit. Já mám už důchod, dcera si sehnala brigádu na benzinové pumpě, syn na bagru,“ řekla spolumajitelka železnobrodské restaurace a pensionu U Zvonice Zdeňka Poláková.

Její rodina je na provozu restaurace v podstatě závislá, její chod totiž zajišťují jako obsluha děti majitelky. „Opět otevřeme výdejní okénko, ale to nás nevytrhne. Před první vlnou opatření jsme prodávali denně nějakých 120 obědů, z okénka jsme se dostali nejvýše na čtyřicet. Navíc jsme ceny snížili, aby si alespoň někdo přišel,“ povzdechla si Poláková.