Začala zde plánovaná rekonstrukce, která potrvá do konce listopadu. Opravami by měl postupně projít úsek mezi křižovatkami Čechova a Melantrichova.

Jak potvrdil vedoucí oddělení technické správy Jiří Kovačičin, postupně budou vyměněny inženýrské sítě a rekonstrukce se dočká i samotný povrch vozovky, včetně chodníků a veřejného osvětlení. Cyklisté se mohou těšit na další úsek cyklostezky a v plánu jsou i nová parkovací místa.

„Rekonstrukce jistě neskončí dříve než v listopadu. Vzhledem k tomu, že se jedná o páteřní komunikaci, kde je umístěna řada inženýrských sítí, budou práce obtížné na zkoordinování," dodal vedoucí. Nejprve tak projdou opravami kanalizace, vodovody a plynovod, na ně naváže rekonstrukce samotného povrchu.

„Vzniknout by měly i dvě světelné křižovatky u Stavokombinátu s ulicí Čechova a na křížení Melantrichovy a třídy Milady Horákové," popsal už dříve vedoucí odboru správy veřejného majetku David Novotný.

Podle něj jsou světelné křižovatky na těchto místech nutností. Semafory by měly ulehčit zejména řidičům odbočujícím z Melantrichovy doleva na Horákovou a totéž z ulice Čechovy. Chodcům by zase měly usnadnit přecházení široké silnice ostrůvky.

Rekonstrukce si také vyžádá odklon řady autobusových linek: 13, 20, 24, 26, 31, 33, 37, 39, 57, 60 a 90. Po dobu uzavírky je zastávka „Melantrichova" přesunuta cca 50 metrů směrem k centru a obousměrně obsluhována linkami č. 12, 23 a 90.