Opakuje se to každý rok a letos je hokejové šílenství ještě násobené pořádáním v České republice. Včera zahájené 79. mistrovství světa v Praze a v Ostravě přitahuje zástupy fanoušků nejen do hledišť obou hal, ale také do restauračních zařízení s velkoplošnými obrazovkami po celé zemi.

Liberec není výjimkou. I když Bílí Tygři letos nemají v týmu trenéra Růžičky zastoupení, sportovní bary ve městě od včerejška ovládl hokej.

„Čekáme, že nám to zvýší tržby. Upravili jsme rozmístění stolů a židlí, aby to fanoušci měli co nejpohodlnější, pořádáme tipovací soutěž," říká šenkýřka Lucie z baru Trumf poblíž liberecké Home Credit Areny. „Po zápasech Bílých Tygrů v lize tady míváme plno a věříme, že teď při mistrovství to bude podobné."

Tradice společného fandění je v Česku dlouholetá, lidé chodí do hospod v dresech a se šálami či vlajkami. „Vstupenky byly pro mě moc drahé, ale rád sleduju sportovní akce v kolektivu, tak jsem šel sem," prohlásil včera Jan Krátký, jeden z hostů Sportbaru Balon u terminálu MHD ve Fügnerově ulici. Tam to včera hučelo jako v úle už při odpoledním duelu Američanů s Finy a na večerní zápas Česko Švédsko se těžko hledalo volné místo.

Tipovací soutěž probíhá leckde, třeba i v Pink Pantheru v ulici Boženy Němcové. „Lidi hodně věří českému týmu, spousta jich ho tipuje na mistra světa nebo aspoň do finále," chválí vlastenectví organizátor soutěže Ivan Oskar.