Zájemci tak mohli prozkoumat nekonečné možnosti, jak se starat o naši Zemi lépe a zodpovědněji. Pro děti a dospělé byly připravené aktivity, které pobavily, vzdělávaly a inspirovaly k aktivní ochraně naší modré planety. „Je pro nás důležité, aby lidé pochopili, jak vlastně věci na Zemi fungují a jak je pro nás planeta Země důležitá,“ sdělila vedoucí laboratoře liberecké iQLandie Šárka Votrubcová.

Poznáte podle fotek obec na Liberecku?
Hádanka z Liberecka: Poznáte podle fotek a videa, o jakou obec se jedná?

Každá laboratoř se věnovala jinému tématu. V jedné z nich měli zájemci příležitost seznámit se s mechem a fotosyntézou a důležitostí zelených rostlin na planetě. V další vysvětlovali návštěvníkům skleníkový efekt prostřednictvím experimentu se suchým ledem a termokamerou. Jelikož nejpočetnější a nejrůznorodější skupinou živočichů na naší planetě je hmyz, tak v poslední laboratoři přibližovali jeho anatomii a další zajímavosti pomocí moderních mikroskopů různé zajímavosti a detaily z jejich anatomie. Nechyběla ani možnost vyrobit si vlastní hotel pro hmyzí kamarády.

Řidič motocyklu nereagoval na výzvy k zastavení a snažil se ujet. Měl nejen pozitivní test na drogy a platný zákaz řízení.
Motorkář v Liberci si to šinul rychlostí přes 170 km/h. Byl pod vlivem drog

„Do laboratoří chodili malí vědátoři a děti, kteří rádi experimentují. Seznámili jsme se s laboratorní praxí, naučili se připravit vzoreček k rozboru či zaostřit mikroskop. Baví to i rodiče,“ dodala Votrubcová. Program bude pokračovat i pro školy, a to v úterý 23. dubna.

Liberecký tunel.
Oprava kanalizace zpomalila provoz v libereckém tunelu. Práce se chýlí ke konci