Jednu z drobných slovních přestřelek, a to jak mezi opozicí a vládnoucí koalicí, tak i uvnitř koalice, vyvolalo na posledním jednání libereckých zastupitelů prázdné křeslo tajemníka liberecké radnice.

Přestože uchazeči prošli náročným sítem několika kol výběrového řízení, strany vládnoucí koalice se na jménu budoucího tajemníka nakonec neshodly. „Oba uchazeči, kteří postoupili do posledního kola výběrového řízení, byli stejně kvalitní. Na jediném z nich jsme se neshodli. Já jsem nevyužil svého práva tajemníka jako primátor jmenovat,“ vysvětlil zastupitelům primátor Jan Korytář (SZ).

Diskusi vyvolal Ladislav Dušek (Liberec občanům), když se nahlas podivoval tomu, proč radnice vypsala druhé výběrové řízení, když už jedno proběhlo. Primátor odpověděl, že výběrová komise nikoho nedoporučila.

A to už se slova zmocnili opoziční občanští demokraté. „O tajemníkovi jednala i rada města. V naší netransparentní koalici se pořizoval doslovný zápis z jednání radních. Tady se teď od toho zřejmě upustilo,“ prohlásil bývalý primátor Jiří Kittner (ODS). Primátor Jan Korytář zdůraznil, že za prázdno v křesle tajemníka může bývalý tajemník Řeháček, když odešel dřív, než přišla nová vláda. „Je to důsledek toho, jak jste nám to město předali,“ řekl.

Na to odpověděl Jiří Kittner, že to ale nic nemění na tom, že podle zákona vykonává funkci tajemníka sám primátor, a to do doby, než skutečný tajemník nastoupí. „Tajemníkem jste vy,“ podotkl. Jan Korytář odpověděl, že se poradí s právníky.