Noční sněžení a především silný vítr opět komplikují dopravu na hlavním tahu z Liberce do Frýdlantu. Silnice I/13 museli silničáři ráno dokonce uzavřít, uvízlo tam několik kamionů a sypač. Po deváté hodině byla silnice opět zprůjezdnění, ale jen pro osobní auta. Kamiony jsoou odstaveny již ve Frýdlantu.

„Do rána napadlo pět až patnáct centimetrů nového sněhu, v celém Frýdlantském výběžku se tvoří sněhové jazyky a závěje,“ uvedl hlavní dispečer Krajské správy silnic Libereckého kraje Pavel Pospíšil.
Problémy jsou na Frýdlantsku i na železnici. Od rána vlaky nejezdí na třech úsecích, které zavál sníh. Vlaky ráno nevyjely na trať z Raspenavy na Bílý potok pod Smrkem. Kvůli zaváté silnici tam nebylo možné zavést ani náhradní autobusovou dopravu. Vlaky nejezdí z Raspenavy ani do Frýdlantu a provoz je kvůli závějím přerušen také z Frýdlantu na Jindřichovice pod Smrkem. Tam zřejmě vlaky nevyjedou dřív než v poledne.

Řidiči si musí dávat pozor na všech silnicích v kraji, vrstva rozbředlého sněhu leží i na hlavních tazích. "Řidiči by měli jezdit se zvýšenou opatrností,“ varoval Pospíšil. Komplikace mohou mít především kamiony, těm se vůbec nedoporučuje vyjíždět na Frýdlantsko.

Dopravu v kraji komplikuje i množství nehod. Opatrně musí řidiči projíždět Husovou ulicí v Železném Brodě, kde se srazila dvě auta, nebo v Řeznické ulici v Liberci, kde také došlo ke srážce osobních vozidel. Ulice Martinovo údolí v České Lípě je po nehodě úplně neprůjezdná.