S velkou trémou dorazila do kulinárního studia Chefparade v pražské Holešovické tržnici v sobotu odpoledne jablonecká soutěžící Laďka Staffen. Je jednou z devíti finalistů, kteří s VIP osobností vařili jarní pochoutku podle svého receptu v soutěži o vybavení kuchyně za padesát tisíc korun.

„Jsem nervozní, že něco zapomenu. Musela jsem si připravit tahák, i když nádivku běžně vařím zpaměti,“ přiznala kuchařka a na důkaz vytáhla průhledné desky a popsaným archem papíru. Z jedné strany ji uklidňoval manžel, který ji do Prahy doprovázel, z druhé strany „její“ celebrita Veronika Žilková.

Obě ženy se úplnou náhodou v sobotu nepotkaly poprvé. „Setkáváme se jednou za patnáct let,“ vtipkovala herečka. „Laďka se mi připomněla. To se tehdy zavírala sjezdovka a byli jsme na posledním lyžování na Severáku,“ potvrdila a s vervou se pustila do jejich společného díla.

Veronika Žilková brala přítomnost fotografů a redaktorů na rozdíl od soutěžící jako samozřejmost. V úvodu soutěžního vaření přejala proto iniciativu a během chvilky už šlo v kulinárním studiu vše jako doma u Staffenů v paneláku. Obě ženy si v kuchyni evidentně porozuměly.

„Ráda vařím a bylo běžné, že i pro třináct lidí k obědu. Ale vybírám obvykle recepty, aby bylo jídlo za dvacet minut na stole,“ vysvětlila Žilková s tím, že v jejím repertoáru ale najdeme na přípravu i časově náročnější kachnu či králíka.

Soutěžní masová nádivka je podle Žilkové velmi luxusní. Tolik libového masa by prý mít nemusela. Sama by přidala spíše uzená žebra. „Z lacinějších ingrediencí. Ale v případě, že nádivka není míněna jako hlavní chod,“ vysvětlila. Je totiž toho názoru, že nádivka se dávala početnější rodině, aby se nasytila a neměla už tolik místa na maso.

Ve svátečním velikonočním menu u Veroniky Žilkové nádivka zřejmě také chybět nebude. "Ale rozhodně ne kopřivy. Ty dávala maminka. Vždycky jsem se hodně popálila. Nejdřív ruce a pak i jazyk," vysvětlila. Ráda je nahradila listovým špenátem, který se dnes už dá naštěstí koupit i na jaře čerstvý. Ze sladkých variací upřednostňuje jidáše. "Ty ale letos výjimečně koupím," dodala.

Hlasujte pro finalistku za severočeský region

O vítězi rozhodnete vy, naši čtenáři, svými hlasy do pondělního poledne. Hlasy pro recept zasílejte SMS zprávou ve tvaru: DEN REC 07 (číslo receptu 07 má právě Laďka Staffen) JMENOaPRIJMENI ADRESA PSC na číslo 900 11 07. Cena 1 SMS zprávy je 7 Kč včetně DPH. Z jednoho telefonního čísla je možné zaslat maximálně 20 SMS zpráv. Nebo použijte formulář na internetových stránkách ZDE