Hodnotit je bude odborná porota. Na internetu lze zároveň hlasovat v kategorii Cena čtenářů. Lhůta pro hlasování o Cenu čtenářů se prodloužila do 6. dubna. Kdo se stane oficiálním vítězem v jednotlivých kategoriích, bude jasné na předávání cen 9. května od 15 hodin v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Letos se zúčastnilo soutěže nejvíce knih ze všech ročníků. Knihkupectví Fryč totiž oslovilo autory s žádostí o přihlášení.

Soutěž Kniha roku Libereckého kraje má pět kategorií: první jsou beletrie a poezie, druhou odborná a populárně naučná literatura, dále literatura pro děti a mládež, učebnice, umělecká monografie a výtvarná publikace a na závěr nová kategorie Kniha o obci.

Vítěz každé kategorie získá finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun a také cenu, kterou speciálně pro tuto soutěž vyrobí Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově. Dále jsou pak vyhlašovány dvě zvláštní ceny, a to Cena Libereckého kraje za mimořádný přínos v oblasti literatury a zvláštní Cena čtenářů. Právě o ní pojednává tato zpráva.