Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HLASOVÁNÍ: Vyberte nejkrásnější fotku Jizerských hor v 6. kole

Jizerské hory/GALERIE, HLASOVÁNÍ/ – Soutěž Zaostřeno na Jizerky i letos o letních prázdninách po dobu dvou měsíců provází čtenáře Libereckého deníku, který je mediálním partnerem celé soutěže již od počátku. Máte týden na to, abyste dali hlas nejkrásnější fotografii šestého kola.

13.8.2015
SDÍLEJ:

Zimní samota.Foto: Lukáš Valecký

Hlasování o nejkrásnější fotografii Jizerských hor je v polovině

Čtenáři Libereckého deníku mohou již šestým týdnem vybírat nejkrásnější fotografii Jizerských hor. Každý týden se zde objeví nová sada snímků přihlášených do soutěže Zaostřeno na Jizerky, kterou pořádá Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor.

Z každého kola, kterých bude celkem osm, postoupí do finále dvě nejlépe hodnocené fotografie. Celkem se jich tedy v závěrečném čtrnácti denním hlasování střetne mezi sebou šestnáct. Lidé budou moci tímto způsobem vybrat snímek Jizerských hor, který považují za nejhezčí. Autor vítězné fotografie bude odměněn hodnotnou cenou od společnosti Canon.

Liberecký deník je partnerem celé soutěže již od samého začátku a pravidelně Vás o ni informuje. „Jsem velice vděčen za toto partnerství neboť povědomí o krásách Jizerských hor se tak může dostat mezi širokou veřejnost. Lidem nabízíme netradiční pohledy i na známá místa a věříme, že si při prohlížení fotografií uvědomí i potřebu ochrany přírody pro budoucí generace," říká Ondřej Petrovský, ředitel Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor.

Snímky v současné době hodnotí i odborná porota a má nelehký úkol vybrat nejlepší fotografie, které se představí veřejnosti na říjnové výstavě v Centru Babylon. Přidá se k nim i jedna, která vzejde právě z internetového hlasování. Na vernisáži bude zároveň představen kalendář Zaostřeno na Jizerky 2016, do kterého vybere porota 13 nejhezčích snímků z celé soutěže. „Autorům takto oceněných fotografií předáme hodnotné ceny od společnosti Canon. Odměnou jim bude také otištění snímku v kalendáři, který si každým rokem získává čím dál větší oblibu veřejnosti," sdělil Petrovský. V minulém roce jich nadace vydala již 1 400 kusů a prakticky všechny výtisky byly rozebrány. Příjem ve výši 193 204,- Kč putuje zpět do Jizerských hor.

Fotografická soutěž Zaostřeno na Jizerky byla poprvé vyhlášena již v roce 2011 a s nápadem na její pořádání přišel předseda správní rady nadace František Pelc. Za její historii poslali fotografové již přes 800 snímků a vytištěno bylo 4 100 kalendářů. Výtěžek z jejich prodeje nadace využila na výsadby původních druhů dřevin v Jizerských horách. „Jsem velice rád, že soutěž si našla již své stálé místo jak mezi fotografy, tak i širokou veřejností a každým rokem stoupá zájem o kalendář, který vydáváme. I díky tomu bylo za poslední roky do Jizerských hor vysázeno necelých 84 tisíc sazeniček například buků, dubů nebo jedlí," uzavřel Petrovský.

Autor: Redakce

Hlasujte v 6. kole zaostřeno na Jizerky 2015

Milan Drbohlav - Sám

10 hlasů

Rudolf Slanička - Strážný buk

4 hlasy

Anna Slaničková - Josefodolské linie

3 hlasy

Zbyněk Cincibus - Podzimní Bukovec

146 hlasů

Jaroslav Moravec - Malování na řece

196 hlasů

Zdeněk Lín - Rašeliniště Jizerek

65 hlasů

Jaroslav Kazda - Královka

69 hlasů

Jakub Honzejk - Jarní jabloň

2 hlasy

Bohumil Kršňák -

1 hlas

Roman Grebeníček - Do poslední chvíle

279 hlasů

Jiří Pavelka - Mrazivý pohled

139 hlasů

Alice Hudcová - Měsíčnice vytrvalá

1 hlas

Miroslav Hojný - Svítání

8 hlasů

Lukáš Valecký - Zimní samota

5 hlasů

Anna Absolonová - Ráno v lese

41 hlasů

Ivana Sýkorová - Můstek.

2 hlasy

Magdaléna Bartošová - Jarní probuzení

2 hlasy

Karel Mudra - Cimbuří

1 hlas

Lucie Bláhová - Pod Hnojovým domem

26 hlasů

Renata Zemanová - Strážkyně

5 hlasů

Zdeněk Joukl - Arboretum jizerských stromů

1 hlas

Tomáš Vrkoslav - Zoufalé mládě

2 hlasy

Andrea Láznická - Černá Desná

1 hlas

Petr Láznický - Květ borůvky

1 hlas

Hlasovalo: 1010

Anketa byla ukončena

13.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jaderná elektrárna Temelín. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Prezident Miloš Zeman. Ilustrační foto

ANKETA: Měly by být pravomoci prezidenta posíleny?

V liberecké knihovně propuknou Dny česko-německé kultury

Liberec – Přednáška zakladatele turistické cesty Via sacra, film o netradičních leč účinných metodách výuky, fotografická výstava nebo koncert vážné hudby. 

Naši prvňáci ze ZŠ Vrchlického v Liberci

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Liberecka.

Tento víkend bude v Liberci patřit mladým šermířům

Liberec – O víkendu se do Liberce sjede na 200 mladých šermířů z devíti zemí. Utkají se na už druhém ročníku turnaje Babylon Cup.

ANKETA: Měla by vláda zrušit plánované rozšíření EET?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení