„O tom jsme však nehlasovali. My jsme si odhlasovali, že výbory budeme schvalovat najednou a ne po jménech,“ oponoval mu bývalý primátor Jiří Kittner (ODS). „Omlouvám se, dobře, tak teď hlasujme o tom, jestli budeme volit finanční výbor po jménech, nebo jej odsouhlasíme celý najednou,“ upřesnil Jan Korytář.

Ozval se ovšem Ladislav Dzan (USZ), a ten už to hlasování – nehlasování pořádně zamotal. „Ale asi nemůžeme rovnou hlasovat. Musíme nejdřív hlasováním předchozí hlasování zrušit, a pak teprve znovu hlasovat o tom, jak budeme volit výbory,“ řekl Dzan. „Já se přimlouvám za to, abychom hlasovali o tom, jestli budeme o výborech hlasovat tajně,“ navrhoval Martin Sepp (ČSSD).

„Rovnou tajně volit výbory nelze, alespoň to tak platilo za dob naší mafiánské netransparentní vlády,“ ironizoval Jiří Kittner. „Pokud chceme volit tajně, musíme si to nejdřív odhlasovat,“ poučoval novou koalici. „Tak podle naší transparentní koalice budeme hlasovat o tom, zda volit po jménech, a to veřejně,“ uzavřel primátor Jan Korytář. Výbory nakonec zastupitelé schválili. Doufejme, že hlasování je platné, že nás podobná groteska nečeká příště.