„Oprava by měla vypuknout začátkem května. Ve smlouvě máme, že hotovo by mělo být do srpna, ale předpokládám, že většina prací proběhne v květnu a červnu," řekl starosta Českého Dubu Jiří Miler.

O opravu fasády projevilo zájem 12 firem, cenové nabídky se pohybovaly od 850 tisíc do jednoho a půl milionu korun. „Vybrali jsme firmu, která je místní a máme s ní dobré zkušenosti. Část nákladů pokryje dotace od ministerstva kultury ve výši 400 tisíc korun," dodal Miler. Opravy se tak dočká jak samotná fasáda, která je na mnoha místech narušená, tak ozdobné štuky i místy děravá klempířská konstrukce, kterou už zatéká.

„Barva fasády zůstane stejná jako dnes. Před 13 lety jsme měli dohady s památkáři, kteří trvali na žluté barvě, ale tehdejší ředitel muzea Tomáš Edel jim dokázal, že radnici na žluto nechali natřít komunisti, že to není její původní barva a prosadil si tuhle do oranžova," směje se Miler. Radnice v Českém Dubu byla postavena v roce 1565 v renesančním slohu, zásadní přestavby se pak dočkala v roce 1907, kdy tam vznikla přístavba s obřadní síní a novým vstupem.