"Vstoupili jsme v jednání o podpoře této dobročinné organizace, protože se zabývá zdravotnickou a humanitární činností, která je blízká i našemu oboru. Nepořádá jen humanitární mise po celém světě, ale zaměřuje se i na sociální skupiny lidí v nouzi v naší zemi,“ potvrdila začátky možné spolupráce Ing. Simona Tománková, marketingová ředitelka společnosti Synlab CZ.

Z počátečního jednání má optimističtější náladu i výkonný ředitel HFH Jaromír Dolanský, který přesto vyzývá i další firmy o pomoc. „Velice si vážíme příslibu spolupráce a finanční pomoci od společnosti Synlab a věříme, že se nám podaří sehnat finanční pomoc i od dalších sponzorů, kterých máme stále nedostatek,“ doufá Dolanský.

Nedostatek finančních prostředků sužuje organizaci prakticky od skončení mise na Srí Lance, kde záchranáři působili po ničivé vlně tsunami. Od té doby organizace Hand for Help dluží několika firmám a nedaří se ji dluhy splatit. „Náš právník se snaží se všemi věřiteli dohodnout splátkový kalendář, placení se nechceme vyhnout. Sehnat peníze na staré závazky je ale ještě těžší, než na nové projekty,“ uvedl již dříve Dolanský.