„Podle letáčků si občané spočítali, že za posledních šest let dostala obec dohromady řádově něco kolem třech a půl milionů korun, a ptají se mě, kde peníze jsou,“ uvedl Vladimír Stříbrný, který je zároveň kandidátem za stranu Starostové pro Liberecký kraj do blížících se voleb. Podle něj jsou však čísla zavádějící a obec tolik peněz nedostala.

„Já teď ovšem vypadám, jako když jsem ty peníze někam zašantročil, u lidí jsem označený za zloděje,“ postěžoval si Stříbrný s tím, že jej takové informace poškozují především jako starostu obce.

Podle jeho propočtů a propočtů občanů z letáčků vyplývá, že například z fondu požární ochrany mělo být vyplaceno jeden a tři čtvrtě milionů korun. „Pravda je však taková, že jsme vyčerpali třicet tisíc korun,“ uvedl příklad heřmanický starosta s tím, že věří, že jde na letáčcích ze strany ODS o omyl.

Celkem měla obec získat od kraje podle propočtů více jak tři miliony korun. Vladimír Stříbrný však vyčíslil, že čerpali něco kolem tří set tisíc. Podle vyjádření Stanislava Šťasného, místostarosty Dětřichova, musí být každému, kdo Vladimíra Stříbrného zná, jasné, že heřmanický starosta žádné peníze nikde nezapřel. „Je to člověk, který do zvelebování obce nejenom že vkládá všechny obecní peníze, ale jde i nad rámec svých povinností,“ vysvětlil místostarosta okolní obce na Frýdlantsku.

Podle něj Stříbrný investuje i vlastní prostředky, sponzorské dary a fyzický potenciál. „Osobně ta obvinění nechápu. Vím, že kolikrát skutečně vytváří spoustu věcí pro obec svépomocí,“ dodal Šťasný.

Podle Radima Ziky, lídra krajské organizace ODS, jde ze strany Vladimíra Stříbrného o předvolební agitaci, ještě ke všemu dva dny před volbami. „Vím o problému už týden, nechápu, proč pan Stříbrný nepřišel za mnou, což bych považoval za korektní jednání z jeho strany, a raději své pochybnosti zveřejňuje,“ reagoval na dotaz Radim Zika s tím, že samozřejmě mohlo dojít k chybnému uvedení údajů na letáčcích.

„Doporučil bych panu Stříbrnému, aby za mnou po víkendu přišel a všechny částky ověříme. Pokud se opravdu stala chyba, pak se mu samozřejmě omluvíme, až utichne předvolební humbuk, a uvedeme vše na pravou míru,“ dodal Radim Zika. Podle něj měla zmiňovaná mapka pouze ukázat, že krajský úřad rovnoměrně a spravedlivě rozpouštěl peníze do celého kraje.