Z průšvihu už jsou umělci venku, ke svému nočnímu výletu za mřížemi se ještě vrátili a herečka Barbora Kubátová o něm napsala kratičkou divadelní hru s názvem Cela.

Diváci ji uvidí dnes, v sobotu i v neděli na festivalu současného divadla WTF?! v Malém divadle.

„Ve dvaceti minutách ztvárníme osm hodin, které jsme strávili za mřížemi. Nejdříve jsme chtěli hrát ve sklepě Malého divadla, ale tam by se těžko dostávalo a kapacita diváků by byla příliš malá. Nakonec jsme se rozhodli hru prezentovat ve zkušebně ve třetím patře, kam se diváci normálně nedostanou, takže by to pro ně mohlo být zajímavé," prozradil herec a autor většiny her Divadla F. X. Kalby Tomáš Dianiška.

Zahrají ji osmkrát

Během festivalu WTF?! chtějí herci inscenaci sehrát alespoň osmkrát pro zhruba pětadvacet lidí, které si vyberou a nenápadně a tak trochu tajně je odvedou do zmiňované zkušebny.

„Dnes jsme do Malého divadla přes celý Liberec stěhovali obří mříž, která se nám nevešla do auta. Měli jsme strach, aby nás opět nestavěli policisté. Našli jsme ji na Bářině zahradě, její velikost je dvakrát tři metry," řekl liberecký herec.

Na nazkoušení hry nemají herci příliš mnoho času. Poslední úpravy udělali na noční zkoušce dnes v časných ranních hodinách. „Včera jsme ve velkém divadle hráli Revizora, takže ke zkoušení jsme se dostali až v jednu ráno," stěžoval si Jakub Albrecht.

ZDARMA NA FESTIVAL WTF?!

Koncerty: Alpia, Kbája, Pipinky pičo LIVE BAND, PíZH, Ninja

disco, eXperimental cabaret, Tři bobři

Divadlo: Cela, JÁ + JÁ = (srdíčko), Márův jokebox

Přehlídka: Božská Babi Fashion-theatre show

Film: Vobrázky z vajglů

Jednotlivé divadelní produkce na místě za 100 Kč

Pátek: 250 Kč

Sobota 350 Kč

Neděle 150 Kč