Nový majitel, kterým se po loňské dražbě stala chomutovská společnost Delta stavby s r. o., stále nesplnil výzvu stavebního úřadu v Hejnicích, podle které musí polorozbořenou stavbu zajistit tak, aby byla bezpečná „Majitel na výzvu stále nezareagoval. Pokud to v dohledné době nenapraví, stavební úřad mu pravděpodobně udělí pokutu,“ řekl Deníku hejnický starosta Jiří Horák.

Zabezpečovací práce musí majitel na objektu provést do konce června. „Pokud to nestihne, hrozí mu sankce až do výše dvou set tisíc korun,“ upřesnil vedoucí stavebního úřadu Petr Švorc.

Podle něj je situace vážnější z důvodu vysokého rizika a nebezpečí, které ruina přináší svému okolí.

„Jde o to, že se nenachází někde uprostřed stavební parcely nebo zahrady, ale de facto na veřejném prostranství. Hned pod budovou vede silnice, což je velice nebezpečné. Budeme tedy trvat na tom, aby majitel nutné úpravy provedl,“ vysvětlil Švorc.

Zatím se neví ani o záměru, který nový majitel s objektem má. Tři možnosti, které zvažuje, naznačil už loni v září na schůzce se starostou.

„Jako nejpravděpodobnější se jeví demolice. Poté by nabídnul k prodeji pozemek. Možnost, že by prodal samotný objekt nevidím jako příliš reálnou. Ani tu, že by se s budovou pokusil něco udělat,“ poznamenal tehdy starosta Horák.