Malé městečko ve Frýdlantském výběžku už několikrát překvapilo programem svých slavností. Výběrem interpretů se vyrovná úspěšným festivalům nejen v Libereckém kraji. I letos přichází se zajímavým line upem. V sobotu bude program delší a o něco lákavější. Diváci za něj zaplatí v tuto chvíli v předprodeji 250 korun.

KOLIZE S JINÝMI AKCEMI

„V rámci letošních slavností jsme se opět jako amatéři potýkali s problémem zajištění zajímavých jmen do programu hudebního festivalu, který je součástí akce. Kolize s Rock for Peoplem a také filmovým festivalem v Karlových Varech nám část hudebních hostů nedovoluje do Hejnic přivést tradičně," posteskl si starosta a hlavní pořadatel Hejnických slavností Jaroslav Demčák.

Našel na této situaci ale i něco pozitivního. „Letošní dohadování kulturní komise, která jména vybírá, však mělo jeden zajímavý výsledek v tom, že se nám na poslední chvíli pro poslední větší jméno náhodou naskytla nabídka obsazení zpívající herečky Báry Polákové, kterou zná veřejnost hlavně díky singlu „Nafrněná". A podle reakcí fanoušků a veřejnosti je to asi velmi zajímavá volba, protože tu nikde v okolí zatím Bára nezpívala," řekl Demčák.

NEDĚLE ZADARMO

V neděli je podívaná zdarma. Pořadatelé si dali záležet, aby si na své přišli všichni od dětí po starší ročníky.

„Na volnou neděli jsme tradičně sháněli jméno, které bude znalé střednímu proudu hudebních posluchačů. Nakonec padla volba na legendární YoYo band, který svými hity jako Rybitví, Karviná nebo Kladno bodoval hlavně v minulých dobách. Jsme rádi, že doplní nabídku programu pro mladší publikum v podání dalších dvou nedělních kapel Hodiny a Cocoman & Solid Vibes. Navazujeme tak na dramaturgii nedělního programu minulých ročníků, když jsme přivezli Václava Neckáře, Petra Koláře nebo Vladimíra Mišíka," dodal starosta Hejnic.

Sobotní hlavní hvězdou je slovenská formace No Name, která představila v dubnu v libereckém Domě kultury svou novou desku S láskou.

KOUZLO OPEN AIRU

„Máme možnost vidět na pódiu před majestátní bazilikou tradičního vítěze hudební ankety Český slavík v kategorii Slavík bez hranic, takže nemůžeme mluvit o tom, že by to byla nějaká „bezejmenná kapela"," dušoval se Demčák.

Hejnický starosta slibuje, že kapela přiveze hlavně známé hity, z nichž jeden je i o něm, jak jinak než Starosta, a další Žily, Ty a tvoja sestra, Stromy a další.

„Jelikož jsem již pár festivalů navštívil, vím, že práce Igora Timka s publikem je velmi intenzivní, takže se mají Hejničtí na co těšit. Bude to show," slíbil Jaroslav Demčák.

Line up Hejnické slavnosti 2016

SOBOTA 2. července

10.30 Looksbysisters

11.00 Devleskere Jakha

12.00 Johny Machette

13.30 Abba world revival

15.00 Pavel Callta

16.30 Bára Poláková

18.30 Medvěd 009

20.00 No Name

22.00 Ohňostroj

22.15 Forfun

Kino Hejnice

11.00 a 15.00

Jů a Hele „Na kouzelném paloučku"

17.00 Den nezávislosti 2 Nový útok

v bazilice

15.30 Koncert pro varhany, housle a klavír

vstupné zvlášť mimo slavnosti

NEDĚLE 3. července

11.00 Cimbálová muzika Dušana Kotlára

12.00 Václav Upír Krejčí

13.30 Cocoman

15.00 YOYO BAND

17.00 Hodiny

Kino Hejnice

13.30 Hledá se Dory

16.00 X-men: Apokalypsa