Kromě toho byl na náměstí návštěvníkům k dispozici i Tým silniční bezpečnosti nebo Horská služba a své stánky tu měla i Všeobecná zdravotní pojišťovna nebo Lesy ČR. Atmosféru dotvořila hudba Hradní stráže a Policie ČR. Tradiční událost si nenechaly ujít stovky lidí, mezi nimi i děti z mateřských, základních a středních škol, na které akce primárně cílí.

„Všechny složky IZS se potýkají s personální krizí a tohle je jedinečná příležitost, jak oslovit potenciální budoucí hasiče, policisty, záchranáře nebo vojáky. Vždyť od fascinace ukázkou práce například policejních psovodů nebo jezdců na koni, hasičů či policistů je už jen krůček k tomu, aby se tato činnost, která je službou lidem, stala pro některé z dětí životním posláním. Tak, jako pro většinu z těch, kteří tu dnes tuhle svou práci prezentovali," řekl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Den regionálních potravin Libereckého kraje.
Tlačenka či zrající sýr. Regionální dobroty potěšily chuťové pohárky návštěvníků

Oddělení služební kynologie Policie ČR předvedlo zadržení pachatele trestného činu s pomocí psa. Policejní hipologie zase představila policisty na koních a dovednosti, které koně musí mít, aby byli platnými pomocníky v práci policie. Následovala ukázka hašení dřevěné hořící boudy hasiči z výjezdové jednotky Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant a ti se později ujali i praktické ukázky hašení požáru v domácnosti. Příslušníci armády představili robota určeného k průzkumu potenciálně zamořeného území. Závěrečnou ukázkou dne pak byla ukázka činnosti zařízení zvaného Cobra, které umí pomocí vody a abrazivní složky proudem udělat otvor například do betonu.

„Ve všech stáncích byla připravena prezentace jednotlivých složek integrovaného záchranného systému a jednotliví zástupci se dětem plně věnovali. Návštěvníci si pak mohli odnést například reflexní prvky na ruku či zavazadla, omalovánky nebo edukativní materiály, což vždycky ocení nejen děti. Myslím, že letošní den IZS se opět povedl na jedničku," dodal frýdlantský místostarosta Jiří Stodůlka.

Ještěd - Pod lany.
Ještěd se opět zazelená, na starých sjezdovkách vysadí nové stromy