Celá událost se odehrála v úterý 13. března 2018 v Bezové ulici. Staršímu muži se udělalo nevolno a upadl na zem. „Situaci zaznamenal dobrovolný hasič a člen Červeného kříže, který byl v tu chvíli poblíž. Přispěchal muži na pomoc a začal jej ošetřovat. Měl k dispozici záchranářský batoh, který z vlastní iniciativy vozí s sebou právě pro podobné případy,“ popsala průběh tisková mluvčí hasičů Pavlína Bílková. 

Ilustrační foto
ANKETA: Hledá se Kniha roku Libereckého kraje. Můžete hlasovat v Ceně čtenářů

Na pomoc přispěchal i profesionální hasič ze stanice v Tanvaldu, který projížděl okolo ve svém osobním volnu. Přibližně po jedné minutě byla u muže zjištěna úplná zástava dechu. „Po krátkém ověření průchodnosti dýchacích cest, přistoupili zachraňující k nepřímé masáži srdce. K podpoře dechových funkcí využili ambuvak. Oba se shodují, že skutečnost, že měli tuto speciální pomůcku k dispozici, zcela jistě pozitivně ovlivnila následný vývoj události,“ doplnila Bílková.

U muže se podařila obnovio srdeční činnost a následně ho záchranka převezla do nemocnice. Zde se už večer dožadoval láhve vína na oslavu své záchrany.  

Hra Čertova mřížka navazuje na fenomén únikových her, avšak týmy nepátrají po tajemstvích a kódech uvnitř místnosti, ale objevují je po celém hradě.
Robot Čenda vtáhne zájemce do nové hry Čertova mřížka