"Nejvíce událostí bylo na Frýdlantsku, šlo hlavně o popadané stromy blokující komunikace, železniční trať, popřípadě spadané větve na dráty elektrického vedení. Hasiči také zabezpečovali utržené části střešních krytin. K popadaným stromům vyjížděli do Raspenavy, Nového Města pod Smrkem a okolí," uvedla tisková mluvčí hasičů Eva Klímová.

V Jindřichovicích pod Smrkem se v neděli 6. prosince hasiči během hodiny vypořádali se sundáním střechy z budovy bývalého textilního areálu. Plechová střecha nevydržela silné nárazy větru a uvolnila se. Vítr ji sroloval a samotné plechy pak zůstaly viset na nedalekých stromech.

Konkrétní počty případů v jednotlivých okresech:
Liberec - 89
Nejvíce událostí bylo na Frýdlantsku - 75

Česká Lípa - 7
Jablonec nad Nisou - 11
Semily - 6

Aktuální data se počítají od pátku 4.12.2020 k 7:00 hodině ranní pondělí 7.12.2020

Požár v Českém Dubu

V neděli 6. prosince ráno byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu u stodoly, která přímo navazovala na obytnou část zemědělské usedlosti v Českém Dubu- Libíči. Hasič na likvidaci požáru nasadili 5 vodních proudů. Třemi hasili z venku a dva použili uvnitř obytné části, aby zabránili dalšímu šíření požáru.

"Rozvinutý požár se hasičům podařilo lokalizovat do hodiny od jeho vzniku. Událost se obešla bez zranění, protože všechny osoby stihly objekt opustit. Příčina a výše škody jsou předmětem dalšího vyšetřování. Na místě zasahovalo šest jednotek hasičů," dodala Klímová.