Jak jste si mohli v Libereckém deníku přečíst, zoufalá majitelka nabízela za vrácení psa, o němž si myslela, že jej někdo ukradl, 10 000 korun nálezné. Pes se nakonec našel u rodiny, která zaběhnutou fenku vzala domů a nevědouc, že ji někdo postrádá, si ji nechala.

Milada Delišová pátrala v Horním Vítkově, kousek od bydliště. Instinkt jí napověděl, že pod svícnem bývá největší tma. Dva mladíci, které úplně náhodou na ulici oslovila, jí Dessy popsali naprosto do detailu.

„Potom vše vzalo rychlý spád, zastavila jsem první auto, které jsem potkala, a jela jsem si pro naši milovanou Dessy na přesně určenou adresu. Detaily snad ani není potřeba popisovat, psa mi podávali z teplé postýlky a za ní běželo malé, ubrečené děcko, kterému vzali parťáka na hraní i na spaní. Zkrátka emoce cloumaly jejich domem,“ svěřila se šťastná majitelka.

Aby se pejskařům, kterým se zaběhnou čtyřnozí přátelé, ztráty neopakovaly, zaslala chovatelka do Azylu Pes Krásný Les 3 000 korun, za které si majitelka útulku zakoupí čtečku psích čipů. Každý ztracený hafan, který je čipovaný, se tak může co nejrychleji vrátit ke svému pánovi.