Devětadvacátého ročníku Podještědské výstavy psů se zúčastnilo téměř 250 soutěžících.

Pejskové a fenky různých ras a barev tu předvedli svůj naučený postoj, běh, pěstěnou srst, chrup a další přednosti. Konala se zde Krajská výstava psů.

„Letos bylo přihlášeno 242 psů devětaosmdesáti plemen. Celkovým vítězem se stala fena samojeda. Tentokrát se tu také konal nultý ročník Memoriálu profesora Horáka, který se zasloužil o vyšlechtění plemene český strakatý pes, na kterém se dříve dělali pokusy a říkalo se mu Horákův laboratorní pes," upřesnil ředitel výstavy Karel Tauchman a dodal: „Chovatelé tohoto plemene se velmi snaží, aby bylo toto české plemeno uznáno i mezinárodně."

Podještědská výstava se koná tradičně vždy na podzim v areálu Lidových sadů na zahradě. Pejskaři z Libereckého kraje vystavovali své čtyřnohé chlupaté mazlíčky s průkazem původu.

„Má příprava na výstavu je celoroční, trénuji stále postoj a chůzi na výstavním vodítku. Měla by to být pro psa poté na výstavě běžná věc a neměl by mít s tím problémy."

Lucie Přibylová, Liberec

„Má příprava na výstavu je celoroční, trénuji stále postoj a chůzi na výstavním vodítku. Měla by to být pro psa poté na výstavě běžná věc a neměl by s tím mít problémy," vysvětlila Lucie Přibylová z Liberce, která na výstavě soutěžila se svou fenkou Yampadampa z Úplňku, která vyhrála ve třídě mladých a stala se 2. nejkrásnější mladou fenou výstavy v Liberci. „U každého plemene se hodnotí něco jiného. U vipetů například: hlava, chrup, krk, správné úhlení, hluboký hrudník, předhrudí, pohyb a povaha. Vipet jako plemeno je velice přátelské, vyrovnané a musím za mne říct, že lepšího společníka do života jsem si nemohla pořídit," pochválila svou fenku majitelka.

„Výstavou vládla skvělá atmosféra s povzbuzováním kolem kruhu. Pro mne to byla krásně strávená sobota s příjemnými lidmi a s krásným vítězstvím mé feny," zhodnotila akci Lucie Přibylová.