Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Gymnázia získala prestižní titul Fakultní škola

Liberec - Prestižní titul Fakultní škola Přírodovědecké fakulty UK získaly hned čtyři školy z Libereckého kraje – vedle tří libereckých – Gymnázia a SOŠPg Jeronýmova, Gymnázia F. X. Šaldy a Podještědského gymnázia i Jablonecké Gymnázium U Balvanu.

27.3.2011 3
SDÍLEJ:

PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ převzal za Gymnázium Jeronýmova i zástupce ředitelky Jaroslav Šťastný. Na snímku s děkanem PF UK Bohuslavem Gašem (vlevo).Foto: Tomáš Petrus

Zařadily se tak po bok nejlepších pražských gymnázií a několika dalších středních škol z různých krajů. Děkan Přírodovědecké fakulty profesor Bohuslav Gaš vyjádřil obdiv k práci gymnázií v Libereckém kraji, která dokázala, že patří mezi nejkvalitnější školy v republice. „Jsme rádi, když k nám přicházejí tak talentovaní studenti, jako právě ze zmíněných škol,“ řekl profesor Gaš.

Zdůraznil, že zásadní podíl na tomto úspěchu mají především učitelé přírodovědných předmětů, kteří dokáží s nadanými žáky pracovat a odborně je vést až k mezinárodním úspěchům na poli vědy. „Tímto aktem se pro uvedená gymnázia otevřely nejen nové a zcela netušené možnosti pro nadstandardní výuku a rozvoj nadaných žáků, ale především dveře laboratoří PřF UK se špičkovým vybavením, které je pro střední školy běžně nedostupné a které budou moci bezplatně využívat,“ podtrhl význam události pro liberecké studenty Jaroslav Šťastný, zástupce ředitelky Gymnázia a SOŠPg Jeronýmova.

Paradoxní je, že právě jedna z vyhodnocených škol, jablonecké Gymnázium U Balvanu, je přitom vedením Libereckého kraje navržena v rámci optimalizace ke zrušení. Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, která výsledky vyhlásila, je jednou z nejuznávanějších škol v republice. V minulosti na ní působil, a dokonce i formuloval svoji Teorii relativity Albert Einstein. A byla také „alma mater“ pro jediného z našich nositelů přírodovědných Nobelových cen, profesora Jaroslava Heyrovského.

Současné vedení fakulty si je velmi dobře vědomo, jak zásadní význam má výchova a podpora nových následovníků, a rozhodlo se vytipovat na základě výsledků v přírodovědných soutěžích a olympiádách nejlepší střední školy v republice a těm nabídnout exkluzivní spolupráci při výchově budoucích odborníků v biologii, fyzice či chemii.

„Na vedení fakulty byli přímo vyděšeni, když se dozvěděli o snižování počtu gymnázií. Podle nich to může v budoucnu zcela ohrozit některé přírodovědné obory,“ podotkla ředitelka Gymnázia F. X. Šaldy Irena Přádná.

Autor: Jana Švecová

27.3.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Hasiči. Ilustrační foto.

Požár v Raspenavě si vyžádal tři nutná ošetření. Způsobil škodu milion korun

Hokejová extraliga: Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec.
21

Liberec nezastavil rozjetý Hradec, venku opět nebodoval

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Nechci vládnout s bývalým agentem StB a podvodníkem. Svoboda rezignoval

Liberec - Volby v Libereckém kraji přišly o výraznou osobnost. Druhého místa na kandidátce KDU-ČSL se v úterý vzdal Kamil Jan Svoboda. Zároveň rezignoval na funkce předsedy městského výboru KDU-ČSL v Liberci a člena Krajského výboru KDU-ČSL v Libereckém kraji.

ANKETA: Zavedli byste školní uniformy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Naši prvňáci: Už zítra představíme školáky ze ZŠ Vrchlického v Liberci

Liberecko – Ve středu 18. října přinese Liberecký deník čtenářům další díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení