A zapojit k výrobě čistých čistidel nebo populárních smoothie z bylinek plných vitamínů, které rostou za plotem, nebo natrháte cestou z výletu, můžete také svoje děti. I o tom byl už pátý ročník festivalu, který si získává stále víc příznivců. Jen letos ho podle jedné z organizátorek a zároveň moderátorky akce Kateřiny Dederové navštívilo několik stovek lidí. „Přicházejí cíleně za jednotlivými tématy. To letošní jsme zaměřili právě na zdravou rodinu," uvedla.

ZDRAVĚ A LEVNĚ

Moderní zdravý život má většina lidí spojený třeba' s poměrně drahými biopotravinami. Jenže žít zdravě není jen o jídle, ale o celkovém přístupu k životu. „Tak jako žily naše babičky. Myslíte, že si kupovaly sprej do bot se stříbrem nebo drahá leštidla? Ani omylem a přesto se u nich vše jen lesklo," říká jedna z návštěvnic, která se do zahrady Lidových sadů vydala speciálně za tímto tématem.

U stánku Agáty Hrušové se mimo jiné dozvěděla i to, jak si vyrobit přírodní voňavou aviváž, prací prášek nebo směs na ucpané odpady. Stačí ocet, horká voda, sůl a jedlá soda. Účinek je přímo zázračný.

Zájem byl i o přednášky o zdravé a přirozené zahradě nebo princip sdílených aut. Pohodlné a levné. „Uvažuji o tom, proč si mám kupovat auto na cestu do práce, když se mnou jezdí z Liberce další dva kolegové," říká manažerka Jana.

Své zájemce si našla i módní přehlídka libereckého ateliéru Black Mountain, přednáška o pomoci lidem, kteří dlouhodobě pečují o své blízké doma nebo projekt Babičky čtou dětem, který připomněl, že zdravá rodina není jen táta, máma a děti, ale také babička a děda. Třeba i ti od sousedů.