K organizačním změnám došlo po zásadních neshodách ohledně programu a dalšího směřování této akce. Adventní akce pro celou rodinu se přesto koná a hrad Grabštejn u Hrádku nad Nisou vítá každého, kdo sem zavítá 11. prosince. Návštěvníci se mohou těšit na Marii s Ježíškem brodící se sněhem, kteří budou součástí živého betléma, vánoční zvěřinec nebo na kádě plné kaprů.

Přijede také kovář, řezník s masitými pokrmy, opékač jedlých kaštanů, perníkářka, lidé si sami mohou vyrobit vánoční dárek v některé z dílen anebo se jenom nechat unášet vánoční atmosférou na zasněženém hradě. Přichystáno tu samozřejmě bude i lahodné vánoční občerstvení, posezení u rozpálených kamen se strýčkem pohádkou, babiččin zvykovník u vánočního stolu v hradní kuchyni, prohlídky interiérů s kostýmovanými průvodci, kapr, koledy, starodávné zvyky, jako je lití olova, svíčky ve skořápce a rozkrajování jablek, zkrátka vše, co k tradičním Vánocům patří.

Dále tu budou vánoční dílny s možností vyzkoušení různých výtvarných technik a výstava perokreseb, linorytů a suché jehly Haničky Vávrové, vánoční ozdoby z korálků, ale také žonglování nebo předvánoční myší dostihy jako poslední letošní možnost spatřit šampióny dostihového nebe, to vše v podání Wagabundus Collective s.v.o.