Proslulá fotografie dělníků svačících na konstrukci mezi mrakodrapy inspirovala maturantky třídy 4. ZAB Střední zdravotnické školy a Vyšší školy zdravotnické v Liberci k výrobě školního tabla. Jejich námět také nejvíc zaujal porotce v soutěži, kterou vyhlásil Liberecký deník společně s OC Forum Liberec, a zvítězily. Tváře dívek se teď usmívají na kolemjdoucí v obří podobě právě nad vchodem do obchodního centra.„Fotku jsme viděly při praxi na chirurgii v nemocnici a napadlo nás, že je to dobrý námět. Hlasovaly jsme a bylo to," popsala jedna z maturantek Eva Smolíková. Jednadvacet studentek společně s třídní učitelkou Barborou Sojákovou a ředitelkou školy Janou Urbanovou asi týden pózovalo fotografu Aleši Funkemu, který dotáhl tablo do finální podoby. „Snažily jsme se, aby to bylo co nejvěrnější originálu, a tak jsme se oblékly do montérek a sehnaly i rekvizity," doplnila Smolíková. Za své snažení maturantky získaly krom gigantického tabla i 50 litrový sud piva a poukázku na nákupy do OC Forum.

Zaujaly i panenky a školní tabule

Druhé místo vybojovaly studentky oboru kosmetička ze Střední školy gastronomie a služeb v Liberci. Dívky se na tablu převtělily do podob panenek. „Téma mě napadlo při sledování pořadu Amerika hledá topmodelku. Nejdřív jsme chtěly být za loutky, ale pak jsme se rozhodly pro panenky. Prostě pro něco krásného, jako jsme my," směje se jedna ze studentek třídy Šárka Krsková. Za toto tablo vybojovaly 30 litrový sud piva s poukázkami na nákupy.

Třetí pozice a 5 litrový soudek s pivem, připadla maturantům z Gymnázia Jeronýmova v Liberci. „Každý si napsal nebo namaloval na tabuli to, co ho charakterizuje. Nemohli jsme se stále domluvit, jaké téma má tablo mít a toto byla nejsnazší cesta," řekla Gábina Prattingerová.(bln)