Harry Potter vykonal po celém světě, tedy i v Liberci, své.

Na sobotní tvůrčí dílničce v liberecké Oblastní galerii nebyl totiž snad nikdo, kdo by se nechtěl stát alespoň na krátký okamžik čarodějem. Proto se děti s největší vervou pouštěly do lepení, vymalovávání a zdobení klobouků černokněžníků, ale i čarodějnických hůlek a dalších nezbytných rekvizit. K svátku halloween si zde malí a velcí návštěvníci vyráběli také lampiony a lampičky z vydlabaných dýní.

„Dílnu děláme už třetím rokem. Halloween je sice anglosaský svátek, ale u nás všichni milují Čarodějnice, které jsou na konci dubna. Máme tedy blízko také k halloweenu,” podotkla lektorka dílny Adéla Pomothy s tím, že oblibu čarodějů umocňuje nejen Harry Potter, ale také televizní seriály s čarodějníky v hlavních rolích.

„Dělala jsem s maminkou lampion, taky jsem namalovala obrázek. Ten dám tetě,” svěřila se pětiletá Amálka Kavanová s tím, že ještě plánuje vyrobit čarodějnický klobouk. „Jsem tady poprvé. Je to hrozně fajn,” dodala. Dílnu si ale pochvalovaly i větší slečny, desetileté kamarádky Anežka Procházková a Anička Dvořáková. „Jsme tady samy, rodiče si pro nás přijedou. Hlavně se nám libí, že si tady můžeme vyrobit, co chceme, že není nic povinné,” řekla Anička Procházková.