"Tahle výstava je trochu jiná. Zabedněná. Asi je zbytečné omílat fráze o opatřeních, nemožnosti některé akce udělat plnohodnotně, nicméně Michal Kohút si s touhle divnou dobou poradil autorsky po svém," řekl provozovatel galerie Roman Dobeš.

Michal Kohút je aktivní výtvarník z Karlových Varů, který ve své osobité tvorbě komponuje hravost a vtip s hloubkou sdělení. Absolvoval pražskou UMPRUM (studoval ateliér sochy pod vedením Kurta Gebauera a následně ateliér Supermédií, který vedl Federico Díaz). Pro libereckou MOON Gallery připravil instalaci s názvem Zabednění. Reaguje na závažné téma důsledků již více než rok pociťovaných vládních restrikcí.

Liberecký kraj. Ilustrační foto.
V budově Libereckého kraje je výstava. Přibližuje Soutěž Karla Hubáčka

"Během pandemie viru covid 19 bylo výtvarné umění zasaženo stejně tvrdě jako ostatní kulturní provozy. Galerie byly zavřené, umělci izolovaní ve svých ateliérech a společnost po dlouhou dobu žila s omezenou nabídkou kulturního zážitku. Vedle obrovského ekonomického dopadu se potýkáme s úpadkem vzdělání a kultury v obecném slova smyslu," okomentoval svou výstavu Kohút. Název „Zabednění“ odkazuje podle něj jak k faktickému zabednění opuštěných prostor, tak k zabedněné mysli jako důsledku omezení vzdělávání a kultury.