Výjimečný prostor bývalých městských lázní zaplnily čtyři desítky designérů, kteří představují to nejlepší ze své tvorby – bytové doplňky, knihy, šperky, módu, dětské hračky, brýle, grafiku, omalovánky a mnoho dalšího. „Posláním designových dnů je přesvědčit veřejnost o tom, že design nemusí být drahý a těžko dostupný. Zároveň chceme návštěvníkům zprostředkovat obraz o designerských počinech jak v našem regionu, tak mimo něj,“ řekla náměstkyně hejtmana a radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Květa Vinklátová.

Tento rok se veřejnosti představily nové značky jako například Bacule, Slavice nebo VORA. Projekt Bacule vznikl z autorčiny lásky ke sklu a pěstování rostlin. Ve své tvorbě tyto dva světy spojuje a vytváří tak nový produkt, který snoubí funkčnost a estetiku.

Sesterské duo Slavice přichází s kolekcí originálních šperků a dekoračních předmětů. Značka VORA svými kuchyňskými prkénky osloví především zapálené milovníky vaření. Nechybí ani Evans Atelier, MATY MOVES nebo Lottka Stylique.

"Prodejní sortiment pravidelně obměňujeme, abychom tak našim stálým návštěvníkům zajistili rozmanitost a zároveň abychom poskytli prostor i nastupující generaci mladých tvůrců. Na našich sociálních sítích nyní pravidelně představujeme vybrané autory. Každý den zveřejňujeme nejméně jeden medailonek,“ upřesnila koordinátorka akce Petra Kašková. „Potěšilo nás, že se letos do akce zapojilo i sdružení Tulipan, jenž pomáhá lidem se zdravotním znevýhodněním. Nákupem jejich výrobků mohou návštěvníci přispět na dobrou věc,“ dodala.

Kulturní zážitek dokresluje kvalitní reprodukovaná hudba v podání DJ Pup-shmeera z Turnova.