Největší kritika se snáší na spoj, který odjíždí z Liberce v 16.30 hod. „Nevím, kdo čím přemýšlel, když tento spoj zaváděl," stěžuje si nespokojená cestující Jaroslava Tóthová.

„Ten vlak je vedený jako školní, a proto v době od 22. prosince až do 3. ledna 2015 a potom od 30. června do 31. srpna jede jen do Frýdlantu. Takže cestující, kteří chtějí dál do Minkovic, Višňové, Filipovky a Černous mají smůlu. Musejí si počkat až na vlak, který z Liberce odjíždí v 17.33 hodin," rozčiluje se Tóthová. Podle ní vlak nevyužívají jen školáci, ale i lidé, kteří jezdí do Liberce za prací. „Běžná pracovní doba končí kolem půl čtvrté, takže ten vlak v půl páté je pro dojíždějící naprosto vyhovující. Jenže teď se vlakem, pokud bydlíte dál za Frýdlantem, dostanete domů až v půl sedmé večer, to je přeci nesmysl," dodává cestující.

Další kritika směřuje na zrušení posledního spoje na trati Liberec Frýdlant Černousy v době vánočních svátků, tedy od 22. prosince do 3. ledna. Vlak, který z Liberce vyjíždí ve 22.33 hodin, opět končí ve Frýdlantě a dál už nejede. „Jezdím do Liberce na odpolední směny a musel jsem se domluvit se známým, aby mě domů odvezl autem, jinak bych měl smůlu a domů se nedostal," kritizuje Petr Voženílek, který pracuje v liberecké nemocnici.

Zachování spojení v pracovní dny bez omezení žádaly ještě před vydáním nových jízdních řádů obce Višňová i Černousy. Společnost Korid, která v Libereckém kraji koordinuje veřejnou dopravu, ale jejich připomínky vyhodnotila jako neopodstatněné. „Dospěli jsme k závěru, že četnost dopravy je tam dostačující," uvedl zástupce ředitele Koridu Otto Pospíšil. Připustil nicméně, že dalším jednáním se společnost nebrání. „Každoročně dochází k úpravám jízdních řádů i v průběhu roku, první je na jaře," dodal Pospíšil.