Luxus dostupný všem. Taková je náplň nově otevřeného relaxačního centra s bazénem na místě někdejšího Řeckého domova ve Frýdlantu. Postavila jej společnost Antonie Hotels. Wellnes centrum zatím nabízí ubytování ve čtyřech pokojích, do podzimu roku 2013 vyroste naproti centru čtyřhvězdičkový hotel pro 40 lidí.

„Konečně má Frýdlant co nabídnout i těm, kteří chtějí něco víc, tedy kvalitní ubytování nebo prožitky," pochvaloval si otevření komplexu frýdlantský starosta Dan Ramzer (ODS). Radnice zde plánuje ubytovávat významné návštěvy, které město několikrát ročně oficiálně navštíví a dosud musely jezdit přespávat do libereckých hotelů. Zároveň získalo dva bazény – vnitřní a venkovní – aniž by muselo investovat jedinou korunu. Oba mají sloužit široké veřejnosti, nejen hotelovým hostům.

Wellnes centrum s ubytováním bylo vybudováno s přispěním EU z regionálního operačního programu. Antonie Hotels získaly z fondů necelých 95 milionů. „Pak se ale ukázalo, že stav Řeckého domova je havarijní. Rozhodli jsme se ho zbourat a postavit tady úplně novou budovu hotelu. Což si vynutilo vyšší investice, celkem v řádu 200 milionů korun," poznamenal majitel firmy Jindřich Řehák.

Podle jeho slov se navýšená cena projeví v lepších hotelových podmínkách. Budova nabídne totiž kromě ubytování i tělocvičnu pro sálové sporty nebo squash. Stavba hotelu má podle Řeháka začít začátkem letošního července, na provoz wellness centra to nemá mít vliv.

Centrum se od podobných areálů tohoto typu liší cenou. „Víme, že Frýdlantsko je hospodářsky slabé. Tomu jsme přizpůsobili ceny. Místo krabičky cigaret se tady můžete dvě hodiny koupat," poznamenal Řehák.

Vnitřní bazén je vyhřívaný a slouží nejen k plavání, ale i aquaerobiku a cvičení těhotných. Venkovní bazén má 20 metrů a je hluboký. Jeho vodu čistí zelené řasy, proto neobsahuje chlor. Hosté mohou dále využít vnitřní vířivky, infrasaunu, saunu, kaldaria a vertikální turbosolária.

Obyvatelé Frýdlantu už spolkli i hořkou slinu, kterou pro ně znamenalo zbourání Řeckého domova. Ten sloužil od padesátých let jako ubytovna řeckým utečencům. Později jako internát. Od roku 2006 už byl už pro město nepotřebný.  Řada místních měla ale k místu srdeční vztah. Antonie Hotels je na otevření wellnes centra pozvaly, aby jejich pochybnosti rozptýlily. „Zpočátku to opravdu bylo peklo, trápili nás prachem a hlukem. Ale teď vidím, že to stálo za to. A navíc máme koupaliště v ulici," podotkl Jiří N., obyvatel Zelené ulice, kde centrum stojí.