Frýdlantský pivovar slaví velký úspěch. Se svým pivním speciálem získal 1. místo v soutěži českých sládků. Zaujal originálním pivem Albrecht IPA (Indiane Pale Ale) patnáctistupňovým.

„Proč jsme zvítězili, těžko říci. Protože patnáctka je fakt dobrá, vychytaná a vymazlená. Pilovali jsme ji dlouho," bezprostředně okomentoval úspěch sládek pivovaru Pavel Palouš.

Jarní cenu českých sládků 2015 pořádal již po deváté Českomoravský svaz pivovarů a Pivovarský dvůr Zvíkov. Soutěže se účastnily různé minipivovary ze všech koutů země a přihlásit svá piva mohly do šestnácti různých kategorií. Frýdlantský Albrecht bodoval v jedné z nejobsazenější, což je obrovský úspěch. „Musím poděkovat za podporu všem našim příznivcům a hlavně všem, kteří se na chodu našeho pivovaru podílejí," radoval se Marek Vávra, jednatel pivovaru ve Frýdlantě.

O pivovaru

Pivovar byl zřejmě založen v druhé polovině 13. století Ronovci. Panská výroba piva je v areálu poprvé doložena v roce 1381. K rozšíření a přestavbě pivovaru došlo v roce 1629, za vlády Albrechta z Valdštejna. Barokní pivovar se dočkal dalšího rozšíření v roce 1817 a v nadcházejícím období se kompletně změnila výroba, díky velké přestavbě sladovny a vybudováním stojatého hvozdu, kotelny a vysokého komína. Další dostavba nastala až v roce 1929, kdy přibyl úsek chladného hospodářství. Tím se stavební vývoj pivovaru uzavřel a provoz samotný skončil v roce 1949. V pozdějších letech sloužil jako sklad sýrů či zeleniny. Obnova pivovaru začala až v roce 2010.