Poprvé v historii budou v rámci večerních prohlídek zpřístupněné také hradní a zámecké sklepení frýdlantského zámku. Sklepení je hůře přístupné a vstup do něj je namáhavý, to je také jeden z důvodů, proč do něj nevede běžný prohlídkový okruh.

„Návštěvníci v něm uvidí hlavně sílu gotických a novogotických zdí. Hrad byl dříve pevností a zdi musely být velmi silné, aby je nepřátelé nezdolali. Lidé mají zájem se podívat do míst, kam se normálně nechodí, tímto se jim snažíme vyjít vstříc," řekla kastelánka frýdlantského zámku Jana Pavlíková.

Prohlídku zpestří historické postavy spjaté s Frýdlantem a ochutnávka pravých zámeckých koláčků. Začátek je v 19:30 a prohlídky budou po sobě následovat v krátkých intervalech. Konkrétní termín je možné předem rezervovat na čísle 482 312 130 nebo na emailové adrese zamek.rezervace@seznam.cz. Vstupenka pro dospělé stojí 130 korun, pro děti 80 korun.

Mimo Frýdlant bude Hradozámecká noc a speciální večerní prohlídky probíhat také na dalších památkách v Libereckém kraji, konkrétně na hradech Grabštejn, Bezděz, Valdštejn a Hrubý Rohozec.