Současně s nimi posílili hipologii ve Frýdlantu i noví policisté – jezdci. Celkem má teď frýdlantská hipologie Policie ČR tři kladrubské vraníky a tři české teplokrevníky.

Její členové se přijeli minulý týden představit na náměstí T. G. Masaryka. „Spolu s dvěma novými koni se s námi na náměstí přišli přivítat i valaši Quentin, Solo a Camaro. Přeji jim i Angelovi, který zůstal v prostoru ustájení na školním statku, a samozřejmě i jejich jezdcům v tomto roce jen samé úspěšné a dobře zvládnuté pracovní povinnosti,“ řekl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Policisté oddělení služební hipologie a služební koně jsou využíváni pro výkon hlídkové služby, zajišťování bezpečnosti osob a majetku při konání sportovních a kulturních akcí a k zákrokům pod jednotným velením při nepovolených shromážděních osob a srazech extremistických skupin. Charakter jejich přímého výkonu služby je závislý na vývoji bezpečnostní situace v teritoriu, kde se nachází jednotlivá oddělení služební hipologie.

Policisté všech oddělení služební hipologie, kromě výkonu služby v teritoriu dislokace oddělení, provádějí výkon služby i v jiných místech České republiky vyžaduje-li to bezpečnostní situace. Příkladem jsou riziková fotbalová utkání u ostatních krajských ředitelství, služební zákroky pod jednotným velením při nepovolených shromážděních osob, Velká Pardubická a podobně.

Možná vám uniklo: Pocta borcům. Podívejte se, jaké medaile ozdobí účastníky Jizerské 50

Dokument o vzniku trofejí pro 57. ročník Jizerské 50, teaser. | Video: Jizerská 50