Vždycky optimista s velkým vypravěčským talentem a komediálními vlohami, poslední roky ale kvůli nehodě, při které ho srazilo auto, také odkázaný na pomoc druhých. Oblíbený herec František Peterka strávil kvůli komplikovaným zlomeninám obou nohou řadu měsíců v liberecké nemocnici, kde prodělal více než 42 operací. Letos na začátku roku dokonce překonal i rakovinu jazyka. Teď se ale rozhodl odejít do libereckého hospicu.

„Už jsem se nedokázal doma dát do pořádku. Teď bych si jenom přál, aby mě vzal Pán Bůh k sobě," uvedl Peterka v rozhovoru pro TV Nova. Podle ředitelky hospicu Taťány Janouškové je Peterka sice unavený, ale spokojený. „Myslím si, že se mu u nás líbí. Bohužel, už nechodí sám bez pomoci, a tak se nemůže až tak věnovat svému oblíbenému cvičení," uvedla Janoušková. Právě cvičení Peterka vždy miloval, a jak sám často připomínal, dlouho se rozhodoval, zda se dát na dráhu herce nebo profesionálního vzpěrače či alespoň učitele tělocviku.

V Hospicu sv. Zdislavy se Peterkovi dostává odborné lékařské i ošetřovatelské péče, jako ostatně všem přítomným klientům zařízení. V hospicu, který začal fungovat od letošního ledna, je 29 lůžek a zájem o jeho služby je veliký.