Mezi největší lákadla patřil páteční koncert slovenské kapely No Name, sobotní a nedělní rekonstrukce historické bitvy nad městem, ohňový průvod ze zámku na náměstí T. G. Masaryka, vojenské ležení v městském parku, doplněné lazaretem a lazebnou a také dětský program na nádvoří radnice a v muzeu Špitálek a stánkový prodej řemeslných výrobků. Část akcí slavností se pak odehrávala mimo jiné také na hradu a zámku Frýdlant a v kostele Nalezení sv. Kříže.

Valdštejnské slavnosti.
Hrdě a s úsměvem. Albrecht z Valdštejna dorazil s velkou pompou do Frýdlantu

„Slavnosti se obešly bez komplikací, opět nám přálo i počasí a teploty byly v sobotu téměř letní, což po deštivých a chladných dnech z předchozího týdne považujeme za malý zázrak. V pátek sice bylo ještě chladněji a foukal studenější vítr, ale o víkendu už si mohli návštěvníci slavnosti užít v pěkném počasí,“ řekl starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Za hladkým průběhem slavností stojí několikaměsíční práce realizačního týmu a také řady dobrovolníků, kteří bez nároku na odměnu pomáhali s organizací. „Všem těm, kteří Městu Frýdlant během slavností pomáhali, patří obrovský dík. Ať se jedná o členy složek integrovaného záchranného systému, dobrovolníky nebo seniory a děti, kteří se přímo podíleli na programu. Jeden každý má svůj podíl na tom, že návštěvníci odjížděli z Frýdlantu s úsměvem na tváři a pocitem hezky stráveného volného času, což je pro nás ta nejlepší odměna za měsíce náročných příprav,“ zdůraznil starosta.

Valdštejnské slavnosti ve Frýdlantu

Zdroj: Miloslava Kroužková

A teď už nezbývá než zvolat: Ať žijí Valdštejnské slavnosti 2025, které se ve Frýdlantu budou konat od 16. do 18. května.