Bzukot jako ve včelím úle, vůně čerstvě pražené kávy šimrající v nose a pohled na sedmdesát pečlivě vybraných stánků nabízející řadu ručně vyráběných výrobků od designových záležitostí až po jídlo, to a mnohem více nabídly návštěvníkům pro letošek poslední Tatrhy v Liberci.

 „Jsem naprosto unesená, Tatrhy navštěvuji od jejich začátku a letos se to pořadatelům opravdu povedlo. Zásluhu na tom má i slunečné počasí,“ neskrývala nadšení dívka s květinovou čelenkou vpletenou do plavých vlasů a pokračovala v prohlížení designových tašek ve snaze najít tu pravou, která by ji ladila k jarním šatům.

Na své si přišla celá rodina, a to i díky bohatému doprovodnému programu, ať už se jednalo o hudební či divadelní představení. Děti se nejvíce radovaly z malování na obličej nebo kolotoče, odkud se ozývalo nadšené povykování. „I když se blíží plavková sezóna, prostě jsem neodolala. Vždyť to jídlo vypadá jako umělecké dílo,“ okomentovala zdejší nabídku pochutin paní Jana, která si vzala k srdci slova organizátorek, aby to návštěvníci doma nepřehnali se snídaní.