Fotograf Marián Kábele po 13 letech uspořádal výstavu, která je k vidění v kapli svaté Anny na Vyskeři. Fotografie tištěné na plátně malých formátů jsou k vidění každý týden až do konce září vždy od čtvrtka do neděle.

Poslední výstavu rodák z Českého ráje realizoval v Turnově a ve Dvoře Králové nad Labem v roce 2009. Na skupinové výstavě prezentoval fotografie z turné kapely Kryštof. O rok dříve vystavoval v srdci Českého ráje velkoformátové snímky ze svých cest po Srí Lance, ostrovní země, kterou tehdy sužovala desetiletí trvající občanská válka. Předtím to byla výstava velkoformátů věnující se životu na hudebních festivalech po celém Česku i Moravě. Od té doby si dal fotograf přírody i života od vystavování trochu klidu, aby měl dostatek času pro dokumentování nových projektů a další práci. Mezi ně patří hlavně fotografování přírody, krajiny i měst Českého ráje či realizace zakázek pro klienty.

Svoji tvorbu autor prezentuje formou fotoobrazů, velkoformátových výzdob fotostěn například v hotelích i u klientů, vydává pohlednice, stolní i nástěnné kalendáře. Fotografování popisuje na webu mariankabele.cz, kde rovněž publikuje tipy a postupy pro začínající fotografy, pro které pořádá fotokurzy a workshopy v Českém ráji i jinde.