Každý, kdo přišel, si mohl vyřezat strašidelnou dýni, ochutnat dýňové speciality a přitom si poslechnout příjemnou muziku. Největším hitem uplynulého slunečného víkendu ale byla jízda na pramici po rybníku, který majitel zahradního centra pomalu rekultivuje. Loďka se u mola ani neohřála, jak rychle se měnily posádky. „Je to výborná akce. Přišla jsem se dvěma dětmi a celou rodinou. Kluci skákali v nafukovacím hradu, vydlabali jsme si dvě dýně a jak viděli vodu, okamžitě chtěli na loďku. Tak snad si pak najdeme chvíli ochutnat všechny ty dýňové dobrty, co tu napekli", řekla Ivana ze Semil, která do Chuchelny dorazila s rodinou.

Dva dny bylo Zahradní centrum plné lidí a hudby. V sobotu zahráli mladí nadějní muzikanti z Podkrkonoší, Kateřina Kellerová se skupinou Petřín a Sisa Fehér & Vladko Mikláš. Kulturní program doplnili semilští Cimrmani, kteří sehráli na Den státního smutku vtipnou scénku o včelce Máje a Vilíkovi za zvuku německé znělky seriálu v podání Karla Gotta. V neděli zahrála kapela Větrno a zpěvačka Lucie Palonciová.

Součástí Dýňobraní v Chuchelně bylo tradičně dřevosochání. Během dvou dnů tak na břehu rybníka vznikaly před očima účastníku dřevěné sochy.