Jednalo se o čtvrtou a poslední individuální prohlídku, na akci se tedy nevztahovala vládní opatření o hromadných akcích. Převážně rodiny s dětmi využili jedinečné šance poznat jednu z nejkrásnějších libereckých budov pouze ve světle baterky.

První příchozí si ještě za muzejního světla v suterénu mohli prohlédnout jedinečný doklad betlemářského umění Západních Krkonoš Metelkův mechanický betlém. Po zahájení v 18 hodin se však v muzeu všechna světla zhasla a návštěvníci byli odkázáni sami na sebe.

Jedna z největších expozic Krása + užitek představila návštěvníkům atraktivním způsobem chronologický vývoj evropského uměleckého řemesla a životního stylu středních a vyšších společenských vrstev od antiky přes středověk až po současnost.

Hlavním cílem zmíněné expozice je přiblížit lidem vývoj uměleckého řemesla, využívaných materiálů a jejich technologické zpracování. Více než tisíc vystavených sbírkových předmětů doplňují názorné ukázky materiálů, řemesel a technik přímo v expozici.

Expozice je vybavena interaktivními a edukativními prvky, které se vztahují k vývoji vybraného a v expozici představeného materiálu.

„Osahala jsem si různé vazby textilních materiálů nebo si zahrála na restaurátorku a zkusila si složit rozbitou keramickou mísu,” pochvalovala si expozici jedna z návštěvnic.

Většina lidí se odhodlala zbavit strachu z výšky a na závěr individuální prohlídky zdolala 157 schodů muzejní věže, odkud se pokochala krásným výhledem na osvětlené centrum města a nedalekou sněhem pokrytou sjezdovku Skalku pod Ještědem.

Nejen za tmy můžete navštívit uměleckohistorickou expozici Krása + užitek v Severočeském muzeu, ale i expozici Doteky severu, která se věnuje přírodě Jizerských hor a Frýdlantska, novou expozici Liberecké fragmenty o historii Liberce nebo Fotografickou galerii zaměřenou na prezentaci uměleckých a historických fotografií.

Martina Barochová