Snímek Aristokratka ve varu režíruje Jiří Vejdělek, hlavních rolí se opět chopili Tatiana Dyková, Hynek Čermák či Eliška Balzerová. „Příběh se tentokrát odehrává na jaře, o Velikonocích. Kromě legrace a zámeckého prostředí se mohou diváci těšit na svoje oblíbené herce a spoustu milostných eskapád. Na Kostce to bude vřít," odtajnil směr příběhu filmu Aristokratka ve varu režisér Jiří Vejdělek s tím, že premiéra filmu by měla proběhnout na začátku příštího roku.

Aktuálně filmaři obsadili zámek Lemberk v Libereckém kraji, do kterého se rodina Kostků ze slavného románu nastěhovala už v prvním díle. Herci Tatiana Dyková, Hynek Čermák a Yvona Stolařová opět po čtyřech letech „oprášili“ rodinné vztahy jako Kostkovi, kteří se vrátili ze zahraničí do rodového sídla, zámku Kostka.

Děj navazuje na předchozí díl. Rodina se snaží udržet zámek v provozu, i když to se zámeckou hospodyní paní Tichou (Eliška Balzerová), kastelánem Josefem (Martin Pechlát) a údržbářem Krásou (Pavel Liška) není zrovna jednoduché. „Od premiéry v roce 2019 mi díky paní Tiché nosí diváci a fandové Aristokratky často místo květin lahev ořechovky. Mám už dost slušné zásoby," svěřila se se smíchem česká herečka Eliška Balzerová.

Safari Park Dvůr Králové dočasně opustila takřka devítiletá samice žirafy Rothschildovy Obioma. Zamířila do Zoo Liberec, kde sehraje významnou roli ve stabilizaci nečekané situace.
Do liberecké zoo dorazila žirafí samice. Bude dělat „tetu“, sama má i zabřeznout

Filmaři mají za sebou natáčení na zámku Milotice, který spravuje autor knih a kastelán Evžen Boček. „Už jsem si na filmaře zvykl. I když letos zahajujeme sezonu a otevíráme zámek pro návštěvníky hned poté, co tady dotočí poslední obraz," povzdechl si s úsměvem jeden z nejúspěšnějších současných českých spisovatelů.

Filmový štáb kromě Lemberka zavítá i na zámek Rájec nad Svitavou. „Z důvodu natáčení pokračování filmu Aristokratka bude Lemberk pro veřejnost zcela uzavřen do pátku 5. května,“ informovala mluvčí Národního památkového ústavu Lucie Bidlasová.

Původně gotický hrad vystavěný ve 40. letech 13. století patří mezi oblíbená místa filmařů v Libereckém kraji. Pohádka Tajemství staré bambitky sem přilákala Tomáše Kluse, Kamilu Janovičovou, Ondřeje Vetchého či Jiřího Lábuse. Lemberský mobiliář se objevil v dvoudílné historické komedii Císařův pekař a Pekařův císař. Několikrát sem zavítal štáb Toulavé kamery.