Nad událostí převzal záštitu krajský radní pro resort životního prostředí a zemědělství Václav Židek. „Program bude rozdělen na části Mapy a hry, Mapy a technologie, Mapy a vzdělávání a Mapy a umění. Hravou a zábavnou formou se zájemci mohou seznámit s různými druhy map a jejich využitím v praxi, a to i ve volném čase v deskových, počítačových i outdoorových hrách, při turistice či pro navigaci,“ uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

„Účastníci si mohou prohlédnout a vyzkoušet nové technologie, 3D tisky a 3D skenování. Během akce se také uskuteční malování komponované Mapy příběhů. Letos s podtitulem Kraj jinak,“ dodal Židek.

Od 10. do 12. října v Krajské vědecké knihovně v Liberci probíhá akce pro školy a veřejnost zaměřená na mapy.10. října zasvětil Bohumil Michalík zájemce do problematiky 3D dat.Zdroj: Liberecký kraj

V přednášce s názvem „Virtuální svět aneb jak digitalizovat realitu“, která se uskutečnila včera 10. října od půl šesté odpoledne, zasvětil Bohumil Michalík zájemce do problematiky 3D dat, jejich získávání a následného využívání mimo jiné při tvorbě vizuálních efektů ve filmovém průmyslu.

Dnešní den, 11. října od půl šesté odpoledne, bude patřit vesmíru. Jan Spratek z pražského planetária v přednášce „Co nám o vesmíru neřekli a určitě vás to překvapí“ odkryje taje vesmíru, které se k lidem skrze školu a televizi často nedostávají.

Podrobný program akce Mapy kolem nás naleznou zájemci zde.