Lidé mohli otevřít svá srdce i v mimovánočním čase, ke svému nákupu přidat několik položek navíc jako masové a rybí konzervy, rýži, těstoviny, luštěniny či polévky a následně odevzdat dobrovolníkům. V Libereckém kraji se podařilo vybrat necelé 2,5 tuny jídla.  Nechyběly ani drogistické potřeby jako sprchová mýdla či prací prášky, ale v omezené míře. Jedinečnost vlastní potravinové sbírky spočívá v konkrétní pomoci, tu obdrží lidé se skutečnými příběhy.

POTRAVINOVÁ banka sídlí v bývalé poště v Rochlici.
Díky novele zákona získala potravinová banka více jídla pro potřebné

V Libereckém kraji poputuje výtěžek sbírky k organizaci Naděje, která umožňuje ubytování v azylových domech a tréninkových bytech lidem bez domova. Dále do Domova Harcov sloužící jako chráněné bydlení pro osoby s mentálním postižením, na Farní charitu v České Lípě či do Dětského domova Dubá-Deštná. Sbírka navíc chtěla upozornit na plýtvání potravinami, v českých domácnostech se ročně vyhodí 254 000 tun potravin, což je přibližně 25 kg na osobu.

Dobrovolníci pomáhají 11. listopadu při pátém ročníku Národní potravinové sbírky, do kterého se letos zapojilo zhruba 750 prodejen z celé České republiky. Účelem sbírky je darování potravin a drogerie potřebným.
Darovali košíky plné jídla. V sobotu proběhla národní potravinová sbírka