Rostoucí počet volných pracovních míst a dlouhodobý nedostatek zaměstnanců v technických oborech nahrává studentům průmyslových a strojních škol.

Firmy se s nabídkami zaměstnání obracejí přímo na školy. Ty ale nedokáží jejich zájem naplnit, studentů o práci je málo.

„Zástupci firem mi volají a ptají se po absolventech. Já jim nemám koho nabídnout. Vysoké školy mají přehnané kapacity a naši studenti, kteří mají dokonce trojky z maturitních předmětů, si na ně dávají přihlášky a oni je přijmou," vysvětlil ředitel Střední průmyslové školy strojní a elektronické v Liberci Josef Šorm.

Zaměstnavatelé si studenty vybírají už přímo na stážích. „Z reakcí firem víme, že jsou studenti celkem dobře připravení. Čtrnáctidenní praxe studentů druhých a třetích ročníků je podle nich krátká a ptají se po dalších studentech a absolventech," doplnil Šorm.

K nástupu se studenty snaží firmy motivovat. Včera jedna z firem, které chybí konstruktéři, pořádala soutěž pro středoškolské studenty. Na motivaci nešetřila, cenami byly částky 10 a 5 tisíc korun.

Technické profese

Nedostatek strojařů potvrzuje personální agentura Menpower, která má dlouhodobě nedostatek uchazečů o tyto pozice. Firmy mají zájem nejen o strojaře a konstruktéry, ale i mechaniky a další. Ve stavebnictvích hledají lidi do projekčních kanceláří, jednatele do stavebních firem, ale často i přímo na stavbu. „Naši absolventi začínají na stavbě jako mistři a v kariérním žebříčku mohou postoupit na místo stavbyvedoucích," říká učitel Střední průmyslové školy stavební v Liberci Michal Struna. I tam firmy nahánějí své zaměstnance. „Oproti loňskému roku počet firem, které přes školu hledají budoucí zaměstnance mírně stoupl, často odpadl také požadavek firem na praxi budoucího zaměstnance, naopak firmy požadují čerstvé absolventy bez praxe," potvrdila trend jeho kolegyně Tereza Švecová.

Zlaté ručičky

Úplně pro každého se ale práce nenajde. Obecně je v českých firmách hlad po lidech, kteří jsou manuálně šikovní, ale přitom umějí používat hlavu. „Jednoduše řečeno, mají šikovné ruce, ale i hlavu," shrnul Struna. Takoví pak snadno najdou uplatnění i po předchozí dobré zkušenosti z povinné praxe. „Ve firmách se osvědčí a není výjimkou, že jim po maturitě samy nabídnou práci," potvrzuje učitel stavební školy.

Nabízí se zvýšit počet nabíraných studentů. „Každoročně máme převis, další třídu přesto otevřít nemůžeme. Klesla by kvalita studentů a už bychom brali opravdu každého," míní ředitel SPŠSE.

Na průmyslové škole dokončí obor ze třiceti žáků zhruba dvacet dva, většina zamíří na vysokou školu. Rovnou do práce jich jde v průměru méně než deset.

Nízká nezaměstnanost

Volných míst přibývá nejen v technických oborech. Úřad práce v květnu zaznamenal téměř dvojnásobně větší počet volných pracovních míst oproti loňskému roku.

I v Libereckém kraji se nabídka práce meziročně výrazně zvýšila, v květnu měly úřady 5 011 volných míst, o 394 více než v dubnu. „Máme signály z firem, že ekonomice se daří.Vznikají nové projekty a firmy nabírají. Navíc nepřicházejí noví lidé do evidence," řekla Marcela Ottová z Úřadu práce.