Liberecký kraj přispěje k lepší kvalitě života rodin. Od roku 2020 mohou neziskové organizace získat peněžitý příspěvek na podporu aktivit pro rodiny s dětmi. Žádosti mohou zájemci podávat od 30. dubna do 20. května. Krajští zastupitelé vyčlenili na podporu rodinných aktivit částku ve výši 800 tisíc korun.

„Organizace budou moci finanční prostředky použít na vzdělávací aktivity zaměřené na posílení partnerských a manželských vztahů, na zvyšování rodičovských kompetencí a na podporu slaďování rodinného a pracovního života,“ uvedl Petr Tulpa náměstek Libereckého kraje.

Hasiči v Libereckém kraji otevřou veřejnosti své stanice.
Tipy na víkend: Festival divadla, filmové melodie nebo otevřené stanice hasičů

Může se tedy například jednat o aktivity spojené s poradenstvím pro partnery a manžele, kurzy rodičovství a výchovy dětí, či se vzděláváním zaměstnavatelů ohledně možnosti flexibilních pracovních úvazků.

Ilustrační foto.
Policie hledá svědky nehody v Liberci: Cyklista způsobil pád bruslařky a ujel

„Zaslané žádosti posoudí Poradní sbor pro sociálně-právní ochranu dětí Krajského úřadu Libereckého kraje. Poté bude materiál s návrhem na přerozdělení finančních prostředků předložen orgánům kraje. Více informací je k dispozici na webu kraje,“ upřesnil mluvčí Krajského úřadu Libereckého kraje Filip Trdla.

Mohlo by vás zajímat: FOTO: Výšlapu na Výhledy počasí přálo, na 43. ročníku se snědlo 22 kilo buřtů

Zdroj: Infocentrum Chrastava